בדיקת קרינה אלקטרומגנטית

חברת א. מגן בדיקות חשמל הינה חברה מוכרת, בעלת שנים של ותק וניסיון. בראש החברה עומד אריה מגן, חשמלאי ראשי, העוסק בכל סוגי עבודות החשמל מזה 25 שנים ברציפות, כולל בדיקות קרינה.

מהי קרינה אלקטרומגנטית

השימוש בקרינה אלקטרומגנטית הפך לשכיח במיוחד בשנים האחרונות. תחום התקשורת, הרפואה והתעשייה, עושה שימוש נרחב בטכנולוגיות חדשניות הפולטות קרינה באופן קבוע. כתוצאה מכך, האוכלוסייה נחשפת לרמות הולכות וגדלות של קרינה על בסיס יום יומי. על מנת לוודא שאינכם נחשפים לקרינה החורגת מהתקן של המשרד להגנת הסביבה, מומלץ לתאם עם איש מקצוע ולבצע את הבדיקות הנדרשות.

מספר דברים שכדאי לדעת על בדיקת קרינה

כאשר מחפשים בודק קרינה כדאי לוודא שהוא אכן מוסמך מטעם המשרד להגנת הסביבה ויש ברשותו את כל ההיתרים הדרושים. הבודק חייב להיות בעל ניסיון בתחום ולהשתמש בציוד רגיש המכויל בתדירות גבוה, אחרת תוצאות הבדיקה לא יצאו אמינות. ככל שצריכת החשמל גבוהה יותר, כך כמות הקרינה שנפלטת גוברת. לכן חשוב לבצע בדיקה בעומס חשמל מרבי (כשכל המכשירים החשמליים פועלים), ופעם נוספת בעומס מינימלי (כאשר כל המכשירים כבויים). כמו כן, כדאי לוודא כי מתבצעת בדיקת קרינה מאנטנה סלולרית הנמצאת בקרבת מקום, קווי מתח גבוה המצויים באזור הבית, מחדר שנאים ומלוח החשמל. כל אחד מהגורמים הנ''ל עלול להיות אחראי לרמות קרינה גבוהות מהנורמה, לכן חשוב לבדוק הכל בצורה יסודית. במידה ותוצאות הבדיקה העלו תוצאות שאינן מניחות את הדעת, ישנם מספר דברים שניתן לעשות. קודם כל, תדאגו לעצמכם למיגון קרינה ובכך תקטינו את החשיפה ותדאגו לבריאותכם.