בדיקת תקינות מגן זרם פחת

אריה מגן הינו חשמלאי ראשי, העומד בראש חברת א. מגן המתמחה בבדיקות חשמל וקרינה. מדובר בחברה מנוסה וידועה בתחום. 25 שנים של ניסיון במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי, אינם הולכים ברגל. אנו מספקים ללקוחותינו מגוון שירותים, ביניהם בדיקת תקינות מגן זרם פחת.

מהו ממסר פחת ומה תפקידו בכוח?

ממסר פחת הינו אחד הרכיבים המהותיים ביותר בלוח החשמל. רכיב זה מאפשר לנו הגנה מפני התחשמלויות העלולות להתרחש עקב שימוש לא זהיר ברשת החשמל. ממסרי פחת מתחלקים לשני סוגים: פחת חד-פאזי ופחת תלת-פאזי, שניהם מבצעים את אותה העבודה. ההבדל בינם נובע מגודל החיבור במתקן החשמל, אך כל אחד מהם מותאם לתשתית החשמל.

מתי יש לבצע בדיקת מגן זרם פחת?

כדאי לערוך בדיקה לווידוא תקינות ממסר הפחת המותקן בלוח החשמל המצוי בבית שלנו או בעסק, אחת ל3-4 חודשים. מדובר בבדיקה מהירה ולא מסובכת, היכולה להיעשות על ידי כל אחד מאתנו. ממסר הפחת מכיל מעליו כפתור בדיקה, תלחצו על הכפתור ובכך תקפיצו את הפחת ותפסיקו את זרם החשמל לבית. יש לחזור על פעולת הבדיקה הזו, אחת לכמה חודשים. במידה ולאחר הלחיצה על הכפתור זרם החשמל נפסק – סימן שהכל תקין ואין לכם מה לדאוג. אך במידה ולאחר הלחיצה זרם החשמל לא נפסק - צרו קשר מידית עם חשמלאי מוסמך שיגיע אליכם להחלפת מפסק הפחת. מפסק זה משמש כאמור להגנה מפני התחשמלות, מזרמי קצר ומזליגות חשמל. לכן ממסר פחת שאינו תקין, משמעותו סכנה ממשית לבני הבית או לעובדים בעסק.